Susedia - humor zbližuje.

22. 8. 2022

Výstava v rámci festivalu Kremnické gagy

18. 8. – 18. 9. 2022

Galéria NBS – Múzea mincí a medailí

Bezplatný vstup

Výstava karikatúr / Kremnické gagy 2022
Karikatúry, august 2022

Kurátorský text

Cieľom je spoznávanie ľudí zo všetkých strán hraníc. Búranie bariér formou humoru, budovanie partnerstva, solidarita medzi krajinami, susedmi prostredníctvom humoru a satiry. Stretnutie karikaturistov a satirické myslenie karikaturistov zo susedných krajín Slovenska, čiže Česka, Poľska, Maďarska, Rakúska a Ukrajiny.

Obsah i forma výstavy je bohatá, predstavuje 231 kresieb od 6 karikaturistov nominovaných na festivalové ocenenie Zlatý gunár v kategórii Karikatúry a iné recesistické výtvarné diela.

• OLEKSIY KUSTOVSKY (UA)
• SEBASTIAN KUBICA (PL)
• JIŘÍ KOŠTÝŘ (CZ)
• GERHARD GEPP (A)
• ISTVÁN KELEMEN (HU)
• VOJTECH KRUMPOLEC (SK)

Vernisáž výstavy sa uskutoční v rámci 42. ročníka Európskeho festivalu humoru a satiry KREMNICKÉ GAGY 2022 v piatok 26. 8. 2022 o 14.30 h v galérii múzea. Súčasťou vernisáže bude Dražba čistého papiera s dodatočným kreslením prítomných karikaturistov.

Zaujímavou časťou podujatia bude aj Improkarikatúra – improvizované kreslenie prítomných karikaturistov „tu a teraz“ v sobotu 27. augusta 2022 o 14:00 hod. v Súkromnej škole úžitkového výtvarníctva v Kremnici.