Kremnica zrakom a slovom Mateja Bela / 17.9.2019 Umenie a zážitok na kremnickom mestskom hrade / 25.9.2019

11. 9. 2019

NBS – Múzeum mincí a medailí Kremnica
pozýva na podujatie v rámci

DNÍ EURÓPSKEHO KULTÚRNEHO DEDIČSTVA

Umenie a zážitok na kremnickom mestskom hrade

25. 9. 2019 ● 18.00 h ●
Mestský hrad ● Zámocké nám. 568/1, Kremnica

DNI EURÓPSKEHO KULTÚRNEHO DEDIČSTVA

NBS – Múzeum mincí a medailí Kremnica pripravuje pri príležitosti Dní európskeho kultúrneho dedičstva zaujímavé podujatie s názvom Umenie a zážitok na kremnickom mestskom hrade, ktoré sa uskutoční v Kostole sv. Kataríny na Mestskom hrade v Kremnici v stredu 25. septembra 2019 o 18:00 hod.

Dni európskeho kultúrneho dedičstva sú pravidelným podujatím, do ktorého sa NBS – Múzeum mincí a medailí zapája rôznymi formami sprístupňovania, prezentovania a propagovania svojich expozícií verejnosti. Pre tento rok je vyhlásená téma Umenie a zážitok, ktorej sme aj prispôsobili výber priestoru pre konanie podujatia. Interiér Kostola sv. Kataríny v Kremnici v spojení so zaujímavým programom priam predurčuje ponúknuť návštevníkom zážitok z prítomného umenia.

V stopách, ktoré nám zanechal čas, môžeme pozorovať rozkvet stredovekého mesta vo všetkých stránkach života. Rôzne formy sochárstva, od výzdoby architektúry až po voľnú výzdobu predovšetkým sakrálneho priestoru, boli významnou zložkou dobového umenia. V kvalite prevedenia a rozmanitej štýlovej orientácii sa odzrkadľoval spoločenský význam a rozhľad objednávateľov. Kunsthistorická prednáška na tému Krása stredovekých sôch zaznie na úvod podujatia v priestoroch kostola. Po nej o 18:30 hod. sa Kostol sv. Kataríny v Kremnici stane koncertnou sálou pre študentov a pedagógov z Konzervatória J. L. Bellu v Banskej Bystrici. Zaznejú rozmanité skladby i hudobné nástroje. Pre divákov bude zážitok z hry na organ umocnený priamym prenosom z organovej tribúny. Bodkou za programom bude prehliadka expozície Barokové plastiky v radnici Mestského hradu.

Všetkých srdečne pozývame na kremnický mestský hrad, kde ponúkneme umenie a zážitok!

V rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva pripravujeme v spolupráci s BBSK – Knižnicou Jána Kollára v Kremnici aj ďalšie podujatie s názvom Kremnica zrakom a slovom Mateja Bela, rozprávanie o histórii Kremnice v 18. storočí. Uskutoční sa v utorok 17. septembra 2019 o 15:00 hod. v Meštianskom dome č. 32/38 na Štefánikovom námestí v Kremnici.

Vstup na obidve podujatia je voľný.

DNI EURÓPSKEHO KULTÚRNEHO DEDIČSTVA

Kremnica zrakom a slovom Mateja Bela / 17.9.2019

Ďalšie aktuality

17. 6. 2024

Leto v múzeu

20. 5. 2024

Doma u doktora Zechentera

Výstava originálnych a jedinečných predmetov z domácnosti G. K. Zechentera…

17. 5. 2024

Otváracie hodiny od 21. mája do 30. júna 2024

Tešíme sa na Vašu návštevu!

Archív aktuálnych informácií
Na prevádzkovanie webu a analýzu návštevnosti používame súbory cookies.