Fotogaléria

16. 10. 2019

NBS – Múzeum mincí a medailí Kremnica
Primátor mesta Kremnica

srdečne pozývajú všetky deti na

DETSKÝ HALLOWEEN V KREMNICI

30. 10. 2019 ● 15:30 – 18:00 h ●

Kino Akropola – Štefánikovo nám. – Mestský hrad

Strašidielka na hrade 2019

Halloween je mystický sviatok, ktorý neobíde ani Kremnicu.

NBS – Múzeum mincí a medailí Kremnica a primátor mesta Kremnica srdečne pozývajú všetky deti, aby prišli v halloweenských kostýmoch a spoločne tak privítali a oslávili veľký sviatok všetkých strašidiel a duchov.

Podujatie s názvom Detský Halloween v Kremnici sa bude konať v stredu 30. októbra 2019 v čase od 15:30 do 18:00 h

Halloweenská akcia začína už o 15:30 h detskou diskotékou v kine Akropola. Oblečte si svoje halloweenske kostýmy a príďte sa zabaviť s ostatnými deťmi. Okrem dobrej hudby a zábavy čaká na deti halloweenský tekvicový hrniec plný sladkostí, magický čajík a prekvapenie od Hauríkov. Vstup v maskách a kostýmoch je vítaný, ale privítame aj tých, ktorí masku nemajú a chcú sa zabaviť. Na konci diskotéky bude vyhlásená súťaž o najkrajšiu halloweenskú masku alebo kostým.

Tajomný lampiónový sprievod večernou Kremnicou začne o 17:00 h pred kinom Akropola, pôjde ulicou Pavla Križku smerom k Jednote a cez pešiu zónu bude pokračovať smerom k Dolnej bráne, cez Štefánikovo námestie, Uličku slávnych nosov, Zámocké námestie k severnej bráne Mestského hradu. Prineste si so sebou lampióny, lampášiky alebo lucerničky, ktorých svetlo celý sprievod ochráni pred zlými duchmi.

Mestský hrad vo večernej nádhere so záhadnými tieňmi prinesie mnoho okúzľujúcich okamihov, nezabudnuteľných momentov, zaujímavých príbehov a tajuplných prízrakov…. Počas nevšedného večerného predstavenia v Kostole sv. Kataríny začnú o 17:30 h strašidielka v mihotajúcich svetlách sviec rozprávať desivé príbehy o stratených dušiach… Počas potuliek po Mestskom hrade zaiste stretnete nejaké strašidielko a možno vám na cestu posvietia aj tajomné bludičky. Nezabudnite sa potom pri odchode zapísať do magickej knihy a zanechať v nej svoj odtlačok prsta, ktorý bude dôkazom pre strašidlá, že sa ich nebojíte.

Vychutnajte si čaro Kremnice a Mestského hradu zaodetých do šera jesenného večera… čaká nás úžasný spoločný večer plný zábavy, hudby, svetielok a strašidielok.

Vstup na diskotéku, lampiónový sprievod a na podujatie na Mestskom hrade je bezplatný.

Vstup na Mestský hrad bude možný len cez severnú bránu zo Zámockého námestia.

Strašidielka na hrade 2019

Fotogaléria

Ďalšie aktuality

26. 2. 2024

Otváracie hodiny múzea počas Veľkej noci

Prajeme krásne prežitie Veľkonočných sviatkov.

22. 2. 2024

Oslávime životné jubileum Petra Zoričáka

Historik a archivár kremnickej mincovne poodhalí aj vlastný príbeh.

16. 2. 2024

Druhé stretnutie s kurátorom patrilo Ukrajine

Stretnutie s kurátorom Martinom Chmelíkom.

Archív aktuálnych informácií
Na prevádzkovanie webu a analýzu návštevnosti používame súbory cookies.