Výstava obrazov významného slovenského hudobníka, skladateľa, producenta a výtvarníka Pavla Hammela.

29. 4. 2019

Výstava

10. 5. – 16. 6. 2019

Galéria NBS – MMM

Melódia farieb Pavla Hammela
Hammel, máj 2019

Pavol Hammel je síce známy predovšetkým ako vynikajúci profesionálny spevák, hudobník a skladateľ, ale už niekoľko rokov pôsobí aj v oblasti výtvarného umenia. Bol to rok 2005, kedy Pavel Hammel prvýkrát predstavil verejnosti svoje umelecké výpovede na výstavách. Venuje sa najmä abstraktnému umeniu, no každý obraz má svoj hlboký obsah, význam, čo napokon odrážajú aj názvy jeho diel. Každý jeho obraz má dušu a príbeh. Inšpiráciu čerpá v textoch svojich piesní, ale sú i dielom náhody a intuície. Sú veselé, plné farieb, vyžaruje z nich optimizmus. Väčšinu motívov skladá z geometrických tvarov, či z ich úlomkov a názvy im dáva podľa toho, čo mu pripomínajú. Výtvarníkove diela na prvý pohľad upútajú nezvyčajne intenzívnymi farbami. Umocňuje ich kombinácia kontrastu – červená, modrá, žltá a tyrkysová, všetky vo veľmi sýtych valéroch.

Hammelove obrazy mohli milovníci umenia obdivovať v mnohých galériách na Slovensku, ale i v zahraničí. V roku 2010 sa Pavol Hammel zúčastnil prestížnej výstavy XII. Internationale D´arte San Crispinoltalia, kde vystavoval spolu s profesionálnymi slovenskými a talianskymi výtvarníkmi a odniesol si cenu poroty za osobité tvorivé majstrovstvo „Premio Speciale della Critica.“ Na medzinárodnom festivale výtvarného umenia „Perla Adrie“ v talianskom prímorskom mesta Grottammare, dostal mimoriadnu cenu za vystavované výtvarné dielo.

Na vernisáži dňa 10. mája 2019 o 15.00 hod. vystúpi s hudobným programom sám umelec – Pavol Hammel.