Príďte si pozrieť novú výstavu a zároveň sa aj zabaviť. Začíname v sobotu 12. 9. 2020 o 13:00 hod.

3. 9. 2020

NBS – Múzeum mincí a medailí Kremnica

PRIPRAVIŤ SA
POZOR!
PÁĽ!

12. septembra 2020 od 13:00 hod.

Meštiansky dom ● Štefánikovo nám. 32/38, Kremnica

Podujatie pre malých aj veľkých pri príležitosti otvorenia novej dlhodobej výstavy

„Strela jasná okovaná! Kremnický meštiansky strelecký spolok a jeho terče“.

Podujatie je zároveň venované 130. výročiu založenia Múzea mincí a medailí v Kremnici a medzinárodnému projektu Dni európskeho kultúrneho dedičstva 2020.

1 2 3

NBS – Múzeum mincí a medailí v Kremnici slávnostne otvorí 9. septembra 2020 novú dlhodobú historicko-umeleckú výstavu, na ktorej predstaví kolekciu 138 maľovaných streleckých terčov z rokov 1837 – 1896, ktoré sú vo fonde múzea už jedno storočie, ale pre verejnosť sú sprístupnené po prvýkrát. Ich prehliadka pripomína divadelné predstavenie, kde sa príbeh členov meštianskeho streleckého spolku odohráva v súhre svetelných i zvukových efektov, nechýba interakcia a samotný meštiansky dom obklopuje dej nevšednou atmosférou.

Širokú verejnosť srdečne pozývame na novú výstavu podujatím PRIPRAVIŤ SA! POZOR! PÁĽ!, ktoré sa uskutoční v sobotu 12. 9. 2020 so začiatkom o 13:00 hod. Je zamerané na všetky vekové kategórie a prinesie aktivity, ktoré ešte v kremnickom múzeu návštevníci nezažili.

PRIPRAVIŤ SA! – to je prvý krok podujatia, kedy členovia historickej skupiny Bojník na Štefánikovom námestí vykonajú slávnostný výstrel, predvedú návštevníkom prípravu výstrelov zo zbraní aké používali strelci meštianskeho streleckého spolku.

POZOR! – to je druhá časť podujatia, kedy si návštevníci pozrú výstavu, v detskej strelnici vyskúšajú trafiť terč z nerfky s penovými nábojmi, v tvorivom kútiku si môžu namaľovať vlastný motív na drevený terč.

PÁĽ! – tretia časť sa bude odohrávať na nádvorí expozície Líce a rub peňazí, kde si návštevníci budú môcť vyskúšať streľbu z laserovej pušky. Tí najzdatnejší si môžu navodiť atmosféru biatlonu – zabehnú si na bežeckom simulátore a potom skúsia trafiť terč. Pre najmenších návštevníkov máme pripravenú streľbu z kuše a luku.

V prípade nepriaznivého počasia sa vystúpenie historickej skupiny Bojník bude konať v podchode meštianskeho domu č. 33/40 a laserová strelnica bude presunutá do priestorov galérie múzea v meštianskom dome č. 33/40.

Vstup na podujatie je zdarma.

PRIPRAVIŤ SA! POZOR! PÁĽ!

Ďalšie aktuality

27. 9. 2023

Šumenie znamená šupkárske umenie

Výstava prezentuje celé spektrum umeleckých odvetví.

25. 9. 2023

Marek Budaj prednášal na letnej škole…

Predstavil poklad zo Šintavy.

19. 9. 2023

Vystavujúci konškoláci 1992 - 1996

Príležitosť predstaviť svoju aktuálnu tvorbu prijali nielen výtvarníci,…

Archív aktuálnych informácií
Na prevádzkovanie webu a analýzu návštevnosti používame súbory cookies.