Tohtoročná Noc múzeí a galérií bude virtuálna!

13. 11. 2020

NOC MÚZEÍ A GALÉRIÍ 2020 V MÚZEU MINCÍ A MEDAILÍ V KREMNICI

Celý kultúrny svet sa napriek sťaženým podmienkam spôsobeným pandemickou situáciou v súvislosti s ochorením COVID-19 snaží aj naďalej pre verejnosť pripravovať netradičné formy prezentácie kultúry. Tohtoročná májová Noc múzeí a galérií ako celoeurópske podujatie bola zo známych príčin presunutá na nový termín – 14. november 2020.

Každý rok sa NBS – Múzeum mincí a medailí v Kremnici pridáva k obľúbenému celoeurópskemu podujatiu a ponúka zaujímavý a pestrý program, ktorým si získava veľa priaznivcov.

Vzhľadom na súčasnú situáciu múzeum prispôsobilo účasť na Noci múzeí a galérií 2020 využitím on-line priestoru a ponúka virtuálnu prehliadku múzea. Ako náhradu osobnej návštevy ponúkame možnosť pozrieť si na stránke www.muzeumkremnica.sk virtuálnu prehliadku numizmaticko – historickej expozície Líce a rub peňazí – Peniaze a medailérstvo v dejinách Slovenska a prehliadku expozícií Mestského hradu v Kremnici.

Virtuálna prehliadka ponúka možnosť nahliadnuť do priestorov expozícií múzea a prostredníctvom informačných bodov sa zoznámiť s vybranými exponátmi, resp. témami, ktoré exponáty približujú. Návštevníci stránky sa tak dozvedia niektoré zaujímavosti nielen z dejín peňazí a medailérstva na území Slovenska, ale aj z histórie mesta Kremnica, jeho baníctva, hutníctva a slávnej kremnickej mincovne.

Pozývame Vás stráviť s nami tohtoročnú Noc múzeí a galérií virtuálne!

Vstup je voľný😊

Ďalšie aktuality

27. 9. 2023

Šumenie znamená šupkárske umenie

Výstava prezentuje celé spektrum umeleckých odvetví.

25. 9. 2023

Marek Budaj prednášal na letnej škole…

Predstavil poklad zo Šintavy.

19. 9. 2023

Vystavujúci konškoláci 1992 - 1996

Príležitosť predstaviť svoju aktuálnu tvorbu prijali nielen výtvarníci,…

Archív aktuálnych informácií
Na prevádzkovanie webu a analýzu návštevnosti používame súbory cookies.