Tohtoročná Noc múzeí a galérií bude virtuálna!

13. 11. 2020

NOC MÚZEÍ A GALÉRIÍ 2020 V MÚZEU MINCÍ A MEDAILÍ V KREMNICI

Celý kultúrny svet sa napriek sťaženým podmienkam spôsobeným pandemickou situáciou v súvislosti s ochorením COVID-19 snaží aj naďalej pre verejnosť pripravovať netradičné formy prezentácie kultúry. Tohtoročná májová Noc múzeí a galérií ako celoeurópske podujatie bola zo známych príčin presunutá na nový termín – 14. november 2020.

Každý rok sa NBS – Múzeum mincí a medailí v Kremnici pridáva k obľúbenému celoeurópskemu podujatiu a ponúka zaujímavý a pestrý program, ktorým si získava veľa priaznivcov.

Vzhľadom na súčasnú situáciu múzeum prispôsobilo účasť na Noci múzeí a galérií 2020 využitím on-line priestoru a ponúka virtuálnu prehliadku múzea. Ako náhradu osobnej návštevy ponúkame možnosť pozrieť si na stránke www.muzeumkremnica.sk virtuálnu prehliadku numizmaticko – historickej expozície Líce a rub peňazí – Peniaze a medailérstvo v dejinách Slovenska a prehliadku expozícií Mestského hradu v Kremnici.

Virtuálna prehliadka ponúka možnosť nahliadnuť do priestorov expozícií múzea a prostredníctvom informačných bodov sa zoznámiť s vybranými exponátmi, resp. témami, ktoré exponáty približujú. Návštevníci stránky sa tak dozvedia niektoré zaujímavosti nielen z dejín peňazí a medailérstva na území Slovenska, ale aj z histórie mesta Kremnica, jeho baníctva, hutníctva a slávnej kremnickej mincovne.

Pozývame Vás stráviť s nami tohtoročnú Noc múzeí a galérií virtuálne!

Vstup je voľný😊

Ďalšie aktuality

12. 4. 2024

V máji bude múzeum otvorené aj počas sviatkov

Sviatok práce a Deň víťazstva nad fašizmom oslávte v Múzeu mincí a medailí.

10. 4. 2024

Stretnutie hudby s výtvarným umením

Jarný koncert kremnickej ZUŠ v galérii múzea sa uskutoční 29. apríla.

4. 4. 2024

Pozývame na prechádzku barokovou Európou

Na jarnom koncerte 26. apríla zaznie stará hudba.

Archív aktuálnych informácií
Na prevádzkovanie webu a analýzu návštevnosti používame súbory cookies.