Tohtoročná Noc múzeí a galérií bude virtuálna!

13. 11. 2020

NOC MÚZEÍ A GALÉRIÍ 2020 V MÚZEU MINCÍ A MEDAILÍ V KREMNICI

Celý kultúrny svet sa napriek sťaženým podmienkam spôsobeným pandemickou situáciou v súvislosti s ochorením COVID-19 snaží aj naďalej pre verejnosť pripravovať netradičné formy prezentácie kultúry. Tohtoročná májová Noc múzeí a galérií ako celoeurópske podujatie bola zo známych príčin presunutá na nový termín – 14. november 2020.

Každý rok sa NBS – Múzeum mincí a medailí v Kremnici pridáva k obľúbenému celoeurópskemu podujatiu a ponúka zaujímavý a pestrý program, ktorým si získava veľa priaznivcov.

Vzhľadom na súčasnú situáciu múzeum prispôsobilo účasť na Noci múzeí a galérií 2020 využitím on-line priestoru a ponúka virtuálnu prehliadku múzea. Ako náhradu osobnej návštevy ponúkame možnosť pozrieť si na stránke www.muzeumkremnica.sk virtuálnu prehliadku numizmaticko – historickej expozície Líce a rub peňazí – Peniaze a medailérstvo v dejinách Slovenska a prehliadku expozícií Mestského hradu v Kremnici.

Virtuálna prehliadka ponúka možnosť nahliadnuť do priestorov expozícií múzea a prostredníctvom informačných bodov sa zoznámiť s vybranými exponátmi, resp. témami, ktoré exponáty približujú. Návštevníci stránky sa tak dozvedia niektoré zaujímavosti nielen z dejín peňazí a medailérstva na území Slovenska, ale aj z histórie mesta Kremnica, jeho baníctva, hutníctva a slávnej kremnickej mincovne.

Pozývame Vás stráviť s nami tohtoročnú Noc múzeí a galérií virtuálne!

Vstup je voľný😊

Ďalšie aktuality

16. 7. 2024

Ukážky organovej hudby

Klasické skladby, skladby súčasných skladateľov, známe filmové melódie.

10. 7. 2024

Večerné prehliadky hradu v Kremnici

Zaujímavosti z dejín každodenného života na hrade, príbehy, legendy...

8. 7. 2024

30. medzinárodné sympózium umeleckého šperku…

Výstava 12. júl - 1. september 2024 expozícia Líce a rub peňazí …

Archív aktuálnych informácií
Na prevádzkovanie webu a analýzu návštevnosti používame súbory cookies.