Pred koncertom sa konali vianočné mini trhy.

5. 12. 2023
Na kremnickom hrade vystúpi počas adventu Veronika Rabada

Druhá adventná nedeľa, 10. decembra, na kremnickom hrade patrila slovenskej speváčke a herečke, Veronike Rabada. Na koncerte s názvom Koleda s Veronikou Rabada s kapelou odzneli koledy a vianočné piesne vo vlastných úpravách z jej rovnomenného hudobného albumu. Okrem vianočných piesní nechýbali ani jej najväčšie hity, no zazneli aj nové skladby z albumu Sukne. „Teším sa , že mám okolo seba ľudí, ktorí mi pomáhajú zhmotňovať sen – prichádzať s mojimi skladbami medzi ľudí a veľa koncertovať,“ uviedla speváčka.

Veronika Rabada, vlastným menom Veronika Šoltysová Rabadová, spievala od roku 2002 v kapele Hrdza a hosťovala na koncertoch aj na albumoch kapely Kandráčovci. Od roku 2015 účinkuje sólovo a vydala albumy: Lúka, Koleda s Veronikou Rabada a Sukne. Okrem toho sa môže pochváliť titulnými skladbami k rozprávke Čarovný kamienok s názvom V tichu a titulnou skladbou k filmu Piargy a rovnomenným názvom.

Zároveň sa v nedeľu 10. decembra pod záštitou Kultúrneho a informačného centra mesta Kremnica konali Vianočné mini trhy. Od popoludňajších hodín až do večera si návštevníci mohli vychutnať čaro adventu, potešiť seba či svojich blízkych milými darčekmi a vianočnými handmade výrobkami od lokálnych remeselníkov, alebo ochutnať vianočný punč a iné sviatočné dobroty. Pre kreatívnu tvorbu vianočných ozdôbok bola pre deti aj dospelých pripravená Hviezdna tvorivá dielňa.

Ďalšie aktuality

16. 7. 2024

Ukážky organovej hudby

Klasické skladby, skladby súčasných skladateľov, známe filmové melódie.

10. 7. 2024

Večerné prehliadky hradu v Kremnici

Zaujímavosti z dejín každodenného života na hrade, príbehy, legendy...

8. 7. 2024

30. medzinárodné sympózium umeleckého šperku…

Výstava 12. júl - 1. september 2024 expozícia Líce a rub peňazí …

Archív aktuálnych informácií
Na prevádzkovanie webu a analýzu návštevnosti používame súbory cookies.