Pozývame na netradičnú open air vernisáž v sobotu 15. 8. 2020 o 17:00 hod. na Štefánikovom námestí v Kremnici.

6. 8. 2020

NBS – Múzeum mincí a medailí Kremnica
Združenie šperkárov AURA
pozývajú na výstavu

26. Medzinárodné sympózium umeleckého šperku v Kremnici

17. 8. – 20. 9. 2020
Expozícia Líce a rub peňazí
Štefánikovo nám. 10/19, Kremnica

Tradícia a kontinuita medzinárodného sympózia umeleckého šperku, ktoré v Kremnici od roku 1990 organizuje Združenie šperkárov AURA, zastáva v stredoeurópskom kontexte významné miesto na poli podujatí a vzájomných stretnutí autorov zaoberajúcich sa výtvarným šperkom.

Témou tohtoročného sympózia s názvom BODY POLITICS je sociálna hodnota šperku s cieľom rozvíjať otázku sociálnej roviny objektu a potreby jej interakcie s divákom. Sociálny rozmer, respektíve sprostredkovanie informácie či pocitu pomocou noseného znaku, autor častokrát vytvára pomocou jemného gesta, materiálovo nenáročným riešením, keďže má prevažne dočasné trvanie a to len v určitom kontexte, komunite. Je rovnako nestabilný ako podstata informácie ako takej, neustále sa vďaka svojej komplexnosti mení a vyvíja. Čo vytvára sociálny rozmer šperku, ako ho autor môže využívať vo svojej tvorbe a aké sú nuansy jeho podstaty sú otázky, na ktoré budú počas sympózia hľadať odpovede pozvaní výtvarníci. Na 26. ročníku sympózia participujú autori medzinárodného zloženia: nemeckí výtvarníci Rose Stach a Gisbert Stach, nemecká výtvarníčka Laura Alvarado pôvodom z Kolumbie, český autor Jan Michalisko, Tim Carson z Ukrajiny online backup a zo Slovenska výtvarníci Katarína D. F. Siposová, Viktor Kováč, Pavol Prekop a Matej Bezúch, guest.

Kurátorka: Mária Hriešik Nepšinská

Urban event:
24 hodín Le Mans and Womans
13. 8. 2020 18:00 h – 14. 8. 2020 18:00 h

kreatívny workshop a výstava / na vytvorenie diela je k dispozícii 24 hodín, zúčastniť sa môže každý činorodý tvor
Zechenterova záhrada, Kremnica / v prípade nepriaznivého počasia kino Akropola

Open air vernisáž:
15. 8. 2020 o 17:00 h
Štefánikovo námestie v Kremnici

Výstava začína 17. augusta a potrvá až do 20. septembra 2020.
Otvorená denne okrem pondelka 10:00 – 13:00 / 14:00 – 16:30 hod.

Projekt organizovaný Združením šperkárov AURA z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Fond výtvarných umení.

MEDZINÁRODNÉ SYMPÓZIUM UMELECKÉHO ŠPERKU KREMNICA 2020