Koncert 7. júna 2023, 18.00 hod. …

24. 5. 2023

Koncert

7. júna 2023, 18.00 hod.

Mestský hrad

20 €

Peter Lipa & band

Legenda slovenského jazzu Peter Lipa sa čoskoro dožije 80-tych narodenín, ktoré oslávi živým hraním aj v Kremnici.

Otec slovenského jazzu začínal interpretáciou svetového repertoáru, neskôr ako prvý jazzový spevák u nás začal v ňom uplatňovať slovenčinu a posledné roky sa venuje výlučne pôvodnej tvorbe. Hudba, ktorú si často komponuje sám, vychádza zo spojenia jazzu a blues. Jeho osobitý vokálny prejav zdôrazňuje text, pričom len od Milana Lasicu zhudobnil viac ako 40 diel. Hral po celom svete a ako producent a propagátor jazzu priviedol množstvo svetových hviezd na Slovensko, kde ho pozná snáď každý.

Využite jedinečnú možnosť osláviť výročie s umelcom a zablahoželať mu potleskom. Vstupenky na koncert si môžete zakúpiť už teraz v Meštianskom dome NBS – Múzea mincí a medailí v Kremnici, v Kultúrnom a informačnom centre mesta Kremnica a prostredníctvom www.ticketportal.sk

„Podobnosť čisto náhodná“ nie je len názov albumu Petra Lipu ale opisuje aj skutočnosť, že práve v čase koncertu Petra Lipu vystavuje v Kremnici Marek Ormandík, ktorý ilustroval niekoľko jeho bookletov. Hudobný umelec Peter Lipa má blízko aj k výtvarnému umeniu a preto si zaužíval mať na bookletoch svojich LP a CD umelecké diela.

Ďalšie aktuality

17. 6. 2024

Leto v múzeu

20. 5. 2024

Doma u doktora Zechentera

Výstava originálnych a jedinečných predmetov z domácnosti G. K. Zechentera…

17. 5. 2024

Otváracie hodiny od 21. mája do 30. júna 2024

Tešíme sa na Vašu návštevu!

Archív aktuálnych informácií
Na prevádzkovanie webu a analýzu návštevnosti používame súbory cookies.