Srdečne pozývame na vernisáž výstavy vo štvrtok 1. októbra 2020 o 16:00 hod. do galérie múzea.

18. 9. 2020

NBS – Múzeum mincí a medailí Kremnica
pozýva na výstavu

Ivana Olbricht
ZLATO V OBRAZOCH

1. 10. – 15. 11. 2020 ● galéria NBS – MMM
Štefánikovo nám. 33/40, Kremnica

NBS – Múzeum mincí a medailí v Kremnici pripravilo výstavu abstraktných obrazov výtvarníčky Ivany Olbricht, ktorá bude slávnostne otvorená vo štvrtok 1. októbra 2020 o 16.00 hodine v galérii múzea.

Profesionálna výtvarníčka Ivana Olbricht sa narodila v roku 1978 v Nitre. Láska k prírode ju zaviala na stredné Slovensko neďaleko Terchovej. Vyštudovala analytickú chémiu, no vymenila laboratórium za ateliér. Hoci sa môže zdať, že tieto dve oblasti nemajú nič spoločné, opak je pravdou.

Vidí svet ako spektrum farieb, „rozbíja“ realitu na malé kúsky, pozerá sa pod povrch, vyťahuje na povrch podstatu vecí a udalostí a snaží sa toto videnie preniesť na plátno. Umenie je ako experiment. Buď sa vydarí, alebo nie. Neverí na chyby, aj tie majú svoj význam.

Diela v jej kolekciách sa líšia farebnosťou, technikou aj štýlom. Nesústredí sa len na jeden štýl, jej slobodomyseľnosť jej to nedovolí. V inšpirácii nepozná limity. Od minimalizmu po emóciami naplnený farebný expresionizmus. Inšpiráciou sú jej krajiny, ktoré precestovala, rôznorodosť kultúr, pohľady z lietadla, vône, chute, nálady, životné udalosti, detský smiech, prírodné živly – zoznam by bol nekonečný.

Miluje abstraktné umenie. Každý deň môžete v obraze vidieť niečo iné, objaviť niečo nové, neprestanú nudiť. Jej diela nepotrebujú dlhé popisy, prehovoria k vám samé.
Pri tvorbe zriedka používa štetce, najradšej má paletové nože, špachtle a iné nezvyčajné a ako sama hovorí „stavbárske náradie“, preto sú jej diela zväčša väčších formátov. Necháva sa unášať spontánnymi ťahmi ruky, neplánuje výsledný vzhľad diela, zastaví sa, keď vnútorne cíti, že je dielo hotové. Preto je každá jej práca jedinečná a nekopírovateľná. Verí, že ak necháte veci voľne plynúť všetko v živote, aj na plátne si nájde svoj pravý čas a miesto.

Jej diela zdobia súkromné zbierky zberateľov vo viacerých kútoch sveta. Je reprezentovaná galériami najmä v zahraničí, no ponúka svoju tvorbu aj domácemu publiku. Jej poslednými významnejšími úspechmi bola výstava diel na festivale a medzinárodnom veľtrhu moderného umenia „Hyatt modern design“ v Miami v decembri 2019 a rok predtým v Luxemburgu na „International Art Fair.“

Výstava bude otvorená denne: pondelok – piatok / 9.00 – 16.00 h
Jednotné vstupné na výstavu: 0,50 €
Pri zakúpení vstupenky minimálne do dvoch expozícií Múzea mincí a medailí je návšteva výstavy grátis.

Ďalšie aktuality

27. 9. 2023

Šumenie znamená šupkárske umenie

Výstava prezentuje celé spektrum umeleckých odvetví.

25. 9. 2023

Marek Budaj prednášal na letnej škole…

Predstavil poklad zo Šintavy.

19. 9. 2023

Vystavujúci konškoláci 1992 - 1996

Príležitosť predstaviť svoju aktuálnu tvorbu prijali nielen výtvarníci,…

Archív aktuálnych informácií
Na prevádzkovanie webu a analýzu návštevnosti používame súbory cookies.