Symbolické zhasnutie osvetlenia objektov múzea v čase od 20:30 do 21:30 h.

23. 3. 2022

Tohtoročná Hodina Zeme je hodinou
   solidarity s ľuďmi a planétou

V sobotu 26. marca 2022 sa NBS – Múzeum mincí a medailí v Kremnici opäť zapojí do projektu Hodina Zeme, ktorý je najväčšou celosvetovou kampaňou na ochranu životného prostredia. Hodina Zeme vznikla z iniciatívy WWF v roku 2007 v Austrálii a upozorňovala na dôsledky zmeny klímy. Postupne sa podujatie rozšírilo do viac ako 190 krajín. Od roku 2011 sa koná aj na Slovensku.

Aj v tomto roku sa Múzeum mincí a medailí a Mestský hrad v Kremnici pridajú k ďalším významným budovám a historickým pamiatkam sveta. V čase od 20:30 do 21:30 h podporíme kampaň symbolickým zhasnutím osvetlenia našich objektov, ktoré bude vyjadrením solidarity a volaním po bezpečnej, spravodlivej a udržateľnej budúcnosti pre všetkých.

Hodina Zeme je najväčšia celosvetová environmentálna akcia, ktorá varuje, že sme možno posledná generácia, ktorá môže zachrániť planétu.

Mestský hrad s Kostolom sv. Kataríny v Kremnici