Spojenie hudobného a výtvarného umenia.

23. 5. 2019

Koncert

27. mája 2019, 17.30 hod.

Galéria NBS – MMM

Vstup voľný

Ars Muzika & Pingendi Ars II.

Ďalšie pokračovanie spolupráce NBS – Múzea mincí a medailí v Kremnici so Základnou umeleckou školou J .L. Bellu Kremnica prostredníctvom stretnutí s hudbou a výtvarným umením v komornom priestore galérie.

Koncert žiakov ZUŠ je opäť ponúknutý učiteľkou hudby Mgr. Klárou Štroffekovou počas priebehu výstavy slovenského legendárneho umelca Pavla Hammela (speváka, skladateľa, gitaristu, producenta), ktorý v Kremnici predstavuje výber zo svojej maliarskej tvorby pod názvom „Melódia farieb“.

Pod názvom ARS MUZIKA & PINGENDI ARS II. – spojenie hudobného a výtvarného umenia, sa uskutoční vystúpenie úspešných žiakov ZUŠ J. L. Bellu v Kremnici a hostí formou pripraveného programu do vzájomného súznenia oboch múz. Hudba dostane farby a obrazy zaznejú ozvenou tónov.

Slovom sprevádzajú: Janka Kolláriková a Klára Štroffeková. Na záver bude návštevníkom koncertu ponúknutá prehliadka aktuálnej výstavy.

Vstup voľný.