29. apríla,
16.00 hod.

Galéria NBS – MMM

Vstup voľný

Spolupráca NBS – Múzea mincí a medailí so Základnou umeleckou školou Jána Levoslava Bellu v Kremnici pokračuje aj v tomto roku v príjemnom  priestore galérie prostredníctvom stretnutia hudby s výtvarným umením.

Koncert žiakov ZUŠ zastrešený pani učiteľkou hudby Mgr. Klárou Štroffekovou sa uskutoční na záver výstavy „Lesná cestička osvetlená semaforom“ – dvoch mladých výtvarníkov Vladimíra Ganaja a Maji Danekovej prezentujúcich výber zo svojej maliarskej tvorby, ktoré vytvorili v Kremnici počas rokov 2019 – 2021 na tému kremnickej prírody a architektúry emocionálne videnej von i z dnu, formou malieb plenéru, interiéru i zátiší.

Pod názvom ARS MUSICA & ARS PINGENDI VI. – spojenie hudobného a výtvarného umenia, sa uskutoční koncertné vystúpenie úspešných súčasných a bývalých žiakov ZUŠ (niektorých v sprievode učiteľov) formou pripraveného programu do vzájomného súznenia oboch múz. Hudba dostane farby a rozozvučí hlas vystavených obrazov.

Slovom budú prevádzať: Mgr. Klára Štroffeková a Mgr. Janka Kolláriková.