ROZPRÁVKOVÉ VIANOCE / 28. 12. 2018

NBS - Múzeum mincí a medailí Kremnica
pozýva na hrané prehliadky v prostredí
Mestského hradu na vianočnú tému

ROZPRÁVKOVÉ VIANOCE
Anjel pána

28. 12. 2018 / Mestský hrad / Kremnica

NBS - Múzeum mincí a medailí Kremnica pripravilo na záver roka špeciálne sviatočné podujatie pod názvom Rozprávkové Vianoce. Hrané prehliadky na vianočnú tému oživia prostredie Mestského hradu v Kremnici v piatok 28. decembra 2018. Témou tohtoročného podujatia  je obľúbená vianočná rozprávka Anjel pána.

Dej príbehu, odohrávajúci sa priamo na Mestskom hrade, prenesie návštevníkov do rozprávky. Stretnú sa s postavou nebeského anjela, ktorý v nebi vystrája neplechu s čertom. Ten ho nahovára na zlé a on sa nechá ovplyvniť natoľko, že ignoruje svoje nebeské povinnosti. Ako trest za svoje zlyhanie je poslaný z neba na zem, aby za jeden jediný deň, konkrétne do Štedrého večera, napravil jedného hriešnika. V priebehu jedného dňa sa stretne s viacerými obyvateľmi hradu a ocitne sa v niekoľkých zápletkách, v ktorých sa snaží anjel nie veľmi úspešne kľučkovať. Napokon celý príbeh dopadne tak, že anjel oľutuje svoje zlé skutky, napraví všetko zlé čo spôsobil a je prijatý naspäť do neba.

Sviatočná vianočná atmosféra bude na záver dotvorená milými malými jasličkami a živým Betlehemom s koledou.

Tešíme sa na Vašu návštevu!

.......................................................................................................................................................

Vstupy na hrané prehliadky začínajú o 10.00 / 11.00 / 13.00 / 14.00 / 15.00 hod.

Dĺžka jedného predstavenia: 50 min.

Vstupné: 3 € dospelí / 1,50 € deti, študenti, seniori, ZŤP, deti do 4 rokov zdarma.

Kontakt:
NBS - Múzeum mincí a medailí Kremnica