MEDZINÁRODNÉ SYMPÓZIUM UMELECKÉHO ŠPERKU
Fotogaléria z 11. 7. 2018

9.7.2018

Medzinárodné sympózium umeleckého šperku v Kremnici

24. ročník Mezinárodného sympózia umeleckého šperku, ktoré v Kremnici od roku 1990 organizuje Združenie šperkárov AURA, tento rok privíta domácich aj zahraničných šperkárov rôzneho generačného spektra.

Kremnica je už tradične v letných mesiacoch miestom stretnutí autorov, ktorí sa zaoberajú výtvarným šperkom a priestor na tvorivú prácu nachádzajú v zlatníckej dielni Súkromnej školy úžitkového výtvarníctva v Kremnici. V rámci 24. ročníka podujatia predstavia svoje autorské koncepty, realizácie solitérov i kolekcií výtvarníci medzinárodného zloženia: renomovaná bulharská autorka Mirena Zlateva, mladí českí šperkári Martin Grosman a moskovská rodáčka Olga Chereshneva, Fruzsi Fekete z Maďarska a slovenskí autori Lucia Babjaková, Ján Jánoš a Eva Hegedűsová, pôsobiaca v Prahe.

Okrem autorských námetov a tradične spracovávanej témy vychádzajúcej z Genia Loci historického mesta Kremnica či vytvorenia spoločného šperku, výtvarníci v šperkoch reagujú aj na špeciálny lajtmotív aktuálneho ročníka sympózia - Zlatý mýtus. Výsledky šperkárskeho sympózia budú do konca septembra prezentované v numizmatickej expozícii NBS-Múzeum mincí a medailí Kremnica.

24. Medzinárodné sympózium umeleckého šperku v Kremnici 2018
Výstavný kabinet numizmatickej expozície Líce a rub peňazí
NBS - Múzeum mincí a medailí Kremnica, Štefánikovo nám. 10/19, Kremnica
Denne okrem pondelka 9.00 - 13.00 14.00 - 17.30
Vernisáž výstavy: 11. 7. 2018 o 17.00
Trvanie výstavy: 12. 7. - 30. 9. 2018
Kurátorka výstavy: Mária Hriešik Nepšinská

Projekt organizovaný Združením šperkárov AURA z verejných zdrojov podporili

Fond na podporu umenia a Fond výtvarných umení.

MEDZINÁRODNÉ SYMPÓZIUM UMELECKÉHO ŠPERKU

Aj tento rok sa tradične v Kremnici stretli účastníci medzinárodného sympózia umeleckého šperku a priaznivci umenia. Pozrite si niekoľko momentiek z vernisáže konanej dňa 11. júla 2018.

Archív aktuálnych informácií