Vyhľadávanie

Pomocník pri vyhľadávaní

LETNÁ NOC MÚZ / Strašidlá na hrade / 25. 8. 2017

11.8.2017

Letná noc múz
STRAŠIDLÁ NA HRADE

25. 8. 2017 od 19.00 h
Mestský hrad v Kremnici

Hrôzy minulosti zostávajú často zatratené v zabudnutí dejín. Na Mestskom hrade v Kremnici niektoré z nich však opäť ožijú a pripomenú návštevníkom desivé scény plné príbehov, legiend i reálnych udalostí z histórie Kremnice a okolia, na podujatí z cyklu Letné noci múz s podtitulom Strašidlá na hrade, v piatok 25. augusta 2017.

Od 19:00 každú celú hodinu budú môcť návštevníci na Mestskom hrade v Kremnici zažiť strašidelné hrané prehliadky, v ktorých postupne spoznajú príbeh krutého kata, kremnickej bosorky, či upírov, ktorí vyčíňajú v okolí a ďalšie. Mestský hrad sa v tento večer stane miestom súdov a mučenia tých, ktorí nežijú podľa kresťanských pravidiel, kradnú, klamú alebo paktujú s temnými silami. V túto tajomnú noc ožijú tiež démoni vo vnútri ľudských duší, chamtivosť, závisť a nenásytnosť. Tie vedú k strašlivým udalostiam, pri ktorých sa budú hradom rozliehať, krik, stonanie a náreky. Po tomto predstavení nezostane nik, kto by nemal zimomriavky po celom tele.

Súčasťou podujatia budú aj sprievodné akcie, ktoré dotvoria atmosféru nočných prehliadok hradu. Jedinečný bude nočný pohľad na Kremnicu z vyhliadkovej veže, ukážky organovej hudby v kostole sv. Kataríny. Na podujatí sa návštevníci dozvedia  aj čosi o hviezdnej oblohe, ktorú im priblížia hvezdári zo Žiaru nad Hronom.

Nočné prehliadky budú unikátnym zážitkom pre všetkých milovníkov hrôzy. Ponúknu možnosť strachu a adrenalínu pod nočnou oblohou, spoznanie histórie aj fiktívnych postáv z Kremnice, no prinesú tiež jedinečný pohľad na mestský hrad v nočných hodinách.                          

Vstupy na prehliadky: 19.00, 20.00, 21.00, 22.00 h

Vstupné na podujatie: 3 € dospelí / 1,50 € deti, študenti, seniori, ZŤP
                                    (ako pri bežnej prehliadke)

LETNÁ NOC MÚZ / Strašidlá na hrade / 25. 8. 2017

LETNÁ NOC MÚZ / Strašidlá na hrade / 25. 8. 2017

LETNÁ NOC MÚZ / Strašidlá na hrade / 25. 8. 2017

LETNÁ NOC MÚZ / Strašidlá na hrade / 25. 8. 2017

Archív aktuálnych informácií